Naudinga informacija keliaujant Lietuvoje


Vairavimas Lietuvoje

Eismas vyksta dešiniąja kelio puse. Saugos diržai yra privalomi, įskaitant galines sėdymas vietas automobilyje. Draudimo kompanijos gali atsisakyti padengti avarijos metu padaryta žalą, jeigu saugos diržai nebuvo užsegti. Automobilio žibintai turi būti įjungti 24 val., visus metus. Jūs turite su savimi visada turėti automobilio registracijos dokumentus ir įgaliojimą naudotis automobiliu.


Naudingi, svarbūs numeriaiPolicijos pagalbos telefonas- 112
Gaisrinės pagalbos telefonas- 112
Greitosios pagalbos telefonas - 112Greičio apribojimaiNustatyti greičio apribojimai:

50 km/h miestuose ir miesteliuose
80 km /h už miesto ribų
100/110/130 km/h greitkeliuose ir autostradose (priklausomai nuo kelio ir metų laiko)Informacija apie kelių mokesčiusLietuvos keliai ir autostrados yra neapmokestinti lengviesiems automobiliams ir jų vairuotojams. Autobusai, sunkiosios transporto priemonės ir jų priekabos kaip ir specialiosios transporto priemonės, turi įsigyti specialias vinjetes (parduodamos degalinėse), kurios yra klijuojamos ant priekinio automobilio stiklo.

Automobilių parkavimasAutomobilių parkavimas ant šaligatvių yra draudžiamas, išskyrus tuos atvejus, kai kelio ženklinimas nurodo priešingai. Automobilių parkavimas yra mokamas. Už automobilio parkavimą galima sumokėti artimiausiai esančiame parkavimo automate. Mokesčio dydis priklauso nuo to, kokioje miesto zonoje parkuojamas automobilis.
Senamiestis priklauso raudonajai parkavimo zonai, mokestis yra 1 Litas – 20 minučių stovėjimo.
Už senamiesčio ribų, mieste galioja geltonoji parkavimo zona, mokestis 1 Litas – 30 minučių stovėjimo. Dalyje miesto, taip pat aplinkinėse teritorijose galioja žalioji parkavimo zona, mokestis 1 Litas – 1 valanda stovėjimo.

KurasNe darbo valandomis kuro papildymas paprastai įmanomas visose automatinėse degalinėse, kurios priima visus Lito banknotus, taip pat kreditines korteles.
Įprastas bešvinis kuras yra 95 oktaninio skaičiaus; aukščiausios rūšies bešvinis kuras yra 98 oktaninio skaičiaus.


Naudojimasis mobilaus ryšio telefonaisJūs negalite naudotis mobiliaisiais telefonais vairuodami automobilį, išskyrus tuos atvejus, kai automobilyje yra įdiegta laisvų rankų įranga.Vairavimas išgėrusLietuvoje negalima vairuoti automobilio, jeigu Jūsų kraujyje yra daugiau nei 0,4 promilės alkoholio. Įstatymai yra labai griežti, yra atliekami atsitiktiniai patikrinimai, tokiu atveju pažeidėjas netenka vairuotojo pažymėjimo, skiriama didelė bauda ir gali grėsti įkalinimas.
Jeigu automobilį vairuoja girtas asmuo, o kitas automobilyje esantis keleivis yra blaivus ir turi vairuotojo pažymėjimą arba automobilio salone yra gabenami atidaryti alkoholiniai gėrimai, tokiu atveju įvardyti asmenys taip pat yra baudžiami pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.
Avarijos atveju, automobilio, avarijos ir sveikatos draudimai gali negalioti, jei bus nustatyta, kad automobilį vairavo neblaivus asmuo.
Kaip ir visose šalyse saugiausia yra prie vairo sėsti nevartojus alkoholio!
Taisyklės dėl vaikų saugumo automobiliuoseKiekvieno vaiko saugumas turi būti užtikrintas naudojant saugos kėdutę arba saugos diržus.
Vaikams iki 12 metų saugos kėdutė yra privaloma.

Avis kompanija nuomai gali pasiūlyti įvairias vaikų saugumo kėdutes; žinoma šios kėdutės atitinka aukščiausius saugumo ir patogumo reikalavimus. Jei Jums reikalinga vaikiška saugos kėdutė, prašome informuoti mus nuomos metu, tokiu būdu galėsime parinkti tinkamiausią modelį Jūsų vaikui.Linkime Jums saugios ir malonios kelionės!
Ačiū, kad renkatės Avis